Pisali o Nas....cd

Narodowy Stadion – wylicytowany!


Dzisiaj na terenie wielkiej budowy Stadionu Narodowego w Warszawie mieliśmy okazje wręczyć dwa bardzo emocjonujące przedmioty z naszych aukcji Finałowych. Pan Grzegorz wylicytował fotel, który będzie częścią przyszłego Stadionu a Pan Adrian kawałek marmuru z trybuny honorowej Stadionu, który był w tym miejscu wiele lat temu.

Dwa wspólne, ale jakże inne emocjonalnie przedmioty związane z tym samym miejscem. Stadion Dziesięciolecia to oprócz wspaniale zapisanych kart z historii polskiego sportu to także stadion wielkich socjalistycznych spędów, dramatów a później haniebnej wręcz zamiany największy bazar w Europie.

Szary fotel mówi o jego przyszłości, przyszłości Stadionu mega nowoczesnego wykorzystującego wszystkie zdobycze dzisiejszych technologii, a kawałek marmurowej płyty zdecydowanie zamyka okres honorowych trybun i dętych symboli. Stadion ma być dla ludzi, wydarzeń sportowych, ma kojarzyć się z wielkimi i doskonale przeprowadzonymi wydarzeniami, ma być apolityczny powinien rozsławiać, budować wspaniałą atmosferę i dopingować wspólne bycie kilkudziesięciu tysięcy ludzi, którzy tworzyć będą jego historie i atmosferę.

Dzisiejsze spotkanie było także okazją, aby wysłuchać jego bardzo skróconej historii, dającej pojecie o skali przedsięwzięcia, a także mieliśmy okazję w śniegu przejść się chwilę po budowie, która wygląda imponująco, pracuje pełną parą, można byłoby rzec – „Stal się leje moc truchleje” bo bez względu na warunki pogodowe, widać już wyraźnie zarys tego mega przedsięwzięcia. Aż trudno uwierzyć że jeszcze niedawno w tej „azjatyckiej strefie handlu” kwitł on w najlepsze. Możemy być spokojni, że pokibicujemy piłkarzom na Mistrzostwach, a dzisiaj najbardziej nas zaintrygowała jedna czynność, a mianowicie grabienie betonu co brzmi troszeczkę jak z wesołej opowieści, ale naprawdę beton był grabiony, gładzony zgodnie z technologią, mało tego ten beton się lał, a to już zgodnie z planem.

Mam nadzieję, że także w przyszłym roku licytacja ze stadionu będzie emocjonująca, a ja jeszcze raz bardzo dziękuję licytującym , bo okazuje się, że biorą w tym udział na stałe. Po odbiór wylicytowanych przedmiotów przyjechali ze swoimi partnerkami i Orkiestra jest czymś stałym, ważnym i niezwykle interesującym w ich życiowym kalendarzu.

(Jurek, fot. R. Mysłek)

wykonanie: studiotg.pl
Copyrights © 2011-2019 Autocolor Witkowscy
Wszelkie prawa zastrzeżone