Pisali o Nas

Przedmioty wylicytowane na aukcji WOŚP trafiły do nowych właścicieli

W dniu 12 lutego br. w siedzibie Narodowego Centrum Sportu, odbyło się uroczyste przekazanie przedmiotów wylicytowanych podczas tegorocznego finału WOŚP: Krzesło na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz fragment loży Stadionu X-lecia.

Przedmioty przekazane przez spółki PL.2012 oraz NCS trafiły na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu br. Zwycięzcy aukcji odebrali wylicytowane przedmioty: kamienny fragmentu loży honorowej Stadionu Dziesięciolecia oraz prototyp krzesła ze Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z możliwością bezpłatnego udziału w imprezach odbywających się na Stadionie Narodowym.

„Od kilku lat licytuję przedmioty na aukcjach WOŚP, zawsze szukam czegoś oryginalnego" - opowiadał Adrian Witkowski, nowy właściciel kamienia z loży honorowej Stadionu X-lecia. Z tej historycznej już loży od roku 1955 oglądano mecze reprezentacji Polski, zawody lekkoatletyczne, na których padały światowe rekordy, czy finały Wyścigu Pokoju.

Przekazania przedmiotów oraz okolicznościowych dyplomów dokonał Jurek Owsiak. W tym roku dochód z internetowej aukcji WOŚP przyniósł małym pacjentom ponad 3,5 miliona złotych . „PL.2012 i NCS zagrały z nami po raz pierwszy, ale jakże efektownie, sportowo i z ogromnymi emocjami!" - tak akcję podsumował szef Wielkiej Orkiestry - „Można byłoby powiedzieć, że tą licytacją połączyliśmy dwa światy - ten z przeszłości i ten, który nas czeka na - wszyscy w to wierzymy - wspaniałym Stadionie Narodowym".

Po uroczystości zwycięzcy mieli okazję zwiedzić budowę Stadionu Narodowego, rolę przewodnika pełnił Prezes Rafał Kapler. „Jesteśmy zaskoczeni rozmachem budowy Stadionu Narodowego" powiedział Grzegorz Bohun, właściciel krzesła i miejsca na Stadionie Narodowym.

wykonanie: studiotg.pl
Copyrights © 2011-2019 Autocolor Witkowscy
Wszelkie prawa zastrzeżone